שלום וברכה,
ניכר מתוך דבריך שאת עוברת תקופה לא פשוטה ולא נעימה בחיים, ואני בטוח שאת מלאה בחששות שחלילה את עלולה להישאר במצב הזה עוד הרבה זמן, ואת לא מצליחה לראות את האור בקצה המנהרה.
אמנם, חשוב שתדעי שהמצב בהחלט ישתנה בעזרת ה'!
כמובן שזה יהיר ולא אחראי מצידי לנסות לפתור לך קשיים של 7 שנים במייל, אמנם אנסה לתת לך כמה כיווני חשיבה ואני מאמין ומעריך שאת תדעי להשתמש בדברים בתבונה:
 1. כמובן שהכל בידיים של בורא עולם! ולכן תפילה והתחזקות זה העיקר! ומאז שהקב"ה ברא את העולם הוא מתעסק ב"לזווג זיווגים, ולכן ברור שהזיווג שלך נמצא אצלו, אז כדאי לבקש ממנו...
 2. הסיבה שאת אמרת שבגללה את לא התחתנת עד היום, היא הבלבול, "אני מרגישה מבולבלת כל כך", "אני בעצם בכלל לא יודעת איזה בחור אני מחפשת", "אני גם לא נותנת צאנס" – בלבול בדרך כלל נובע מ- חשש לעשות את הדבר הלא נכון שיוביל לסבל! – והחששות הרבים מהבחירה הלא נכונה, גורם ל-חוסר בחירה! – לכן מאוד כדאי שתנסי להבין למה את חוששת כל כך להתחתן (כגון: נפגעת מאוד מקשר שהיה לך בעבר \ ראית אנשים שקרובים אליך שסובלים מהקשר שלהם וכו'), ולכן את מנסה לחפש "מתחת לבלטות", דברים שלא מתאימים לך בשביל שלא תסבלי, אמנם:
 1. ראוי לך להזכיר לעצמך שיש בורא לעולם, ואם מגיע לאדם קצת ייסורים ככפרת עוונות, זה יגיע גם אם יבחר את בן הזוג המושלם, ואם לא מגיע לו ייסורים, גם אם יבחר בן זוג ממש לא נכון, אז לא יהיו לו ייסורים! – הפחד הוא עניין טבעי – אך חשוב להכניס אותו לפרופורציות האמתיות!
 2. נישואין זה ערך עליון שראוי אפילו לסבול בשבילו! כי מי שלא נשוי נחשב חצי בן אדם ועדיין לא התחיל את תפקידו בעולם וכו' (ובנוסף, כשבאים אם ציפיות נמוכות מתאכזבים הרבה פחות)
 1. בנוגע לעצם השאלה, איך לבחור את הבחור הנכון:
  כדי לך לעשות רשימה מפורטת מאוד של מה שאת מחפשת שיהיה בבחור שאותו את רוצה:
  גובה, צבע שיער, סגנון פרצוף, איזה שם את רוצה שיהיה לו, איזור מגורים, באיזה תחומי עניין הוא מתמחה, מה התחביבים שלו, איזה מידות נכרות אצלו, וכו'... לפרטי פרטים!
  ואחרי שעשית את הרשימה הזאת, תקיפי בעיגול, שלשה דברים שהם הכי חשובים לך! וליד העיגול החשוב ביותר תעשי V.

  מטרת הרשימה - להבין מה הסיבה שאת מרגישה שזה לא זה, ושהבחור לא מתאים לך...

  אם אחרי שאת חוזרת מפגישה, את מרגישה ש"זה לא זה", רוצי לרשימה ותנסי להבין למה את מרגישה ככה – אם הסיבה שאת מרגישה ככה מוקפת בעיגול, כנראה זה באמת לא זה... אבל! אם הסיבה לא מוקפת, זו סיבה טובה להמשיך לפגישה הבאה ולנסות למצוא עוד תחומי עניין משותפים שיש ביניכם.
 2. הבחירה של בן הזוג אמורה להתבסס מבחינה אידיאלית על:
  1. השקפת עולם זהה (רמה דתית, אידיאלים בעניין ניהול הבית, מה הדברים החשובים ביותר בחיים בשביל שניכם)
  2. שיש מציאת חן (הכוונה בעינייך ולא בעיני כל הסובבים אותך, כגון ההורים, החברים וכו')
  3. שיש נעימות בפגישות (לא בהכרח תשוקה עזה וגעגועים לפגישה הבאה!!!)
  4. שיש לכם את אותם השאיפות לגבי העתיד שלכם ושל ילדיכם
ואחרי כל זה, כמובן שכדאי וראוי שיהי לך רבנית או רב, שילוו אותך בכל פגישה והכל התהליך לפני הנישואין ואחריהם.
ויהי רצון שהקב"ה ישלח לך את זיווגך ההגון לך במהרה, אמן ואמן.
נ.ב
 ממליץ להכנס לערוץ היוטיוב שלי ולראות הרבה הרחבה בנושא:
https://www.youtube.com/channel/UCnR4TXi_Sotk1eBMo_C1e0A